Kontakt

Kansli:
Korsholms ämbetshus,
Centrumvägen 4,
65610 KORSHOLM

Öppet:
kl. 08.00-16.00 (mån.-torsd.)
tfn: (06) 327 7154
e-post: musikinstitutet@korsholm.fi
musikinstitutets hemsida:
www.korsholm.fi/musikinstitutet

Rektor:
Tomas Holmström
tfn: (06) 327 7211
e-post: tomas.holmstrom@korsholm.fi

Sekreterare:
Martina Uthardt
tfn: (06) 327 7154
e-post: martina.uthardt@korsholm.fi

Projektkoordinator:
Susanna Anneberg
gsm: 044-727 7343
e-post: susanna.anneberg@korsholm.fi

Lärare:

Aitoaho Tuukka
slagverk
tuukkaaitoaho@hotmail.com

Anneberg Susanna
piano
susanna.anneberg@korsholm.fi

Bergman Catarina
flöjt
catarina.bergman@netikka.fi

Bäck Roger
karusell
rogerback.music@gmail.com

Franzén Rabbe
elgitarr, band
rabbefranzen@yahoo.com

Granlund Raita
sång
raita.grandlund@gmail.com

Granlund Simon
sång
enurbenur@hotmail.com

Hillebrandt Eva
flöjt
eva.hillebrandt@edu.vaasa.fi

Holmlund Roger
piano, saxofon, dragspel
roger.holmlund@nic.fi

Hiisvirta Satu
flöjt
satu.hiisvirta@edu.vaasa.fi

Jokinen Jari
trumpet, trombon, tuba
jari.jokinen@edu.vaasa.fi

Kantola Suvi
violin
suviaster@gmail.com

Kuokkanen Vesa
gitarr
vesa.kuokkanen@luukku.com

Levlin Anne
teoretiska ämnen (finska, musiikin perusteet)
anne.levlin@korsholm.fi

Lindfors Georgina
sång (klassisk, rytmmusik)
georgina.lindfors@luukku.com

Lindblom Stefan
elbas
kilju.lindblom@gmail.com

Lund Bo
dragspel
bo.lund@edu.vaasa.fi

Löfroth Päivi
violin
paivi.lofroth-vidjeskog@korsholm.fi

Nedergård Elisabeth
klarinett
lisa.nedergard@gmail.com

Nordström Johnny
piano (rytm)/piano
jmnordst78@gmail.com

Nordqvist Margaretha
sång
margaretha.nordqvist@edu.vaasa.fi

Nygård Erik
violin
erik.nygard@netikka.fi

Packalén Tom
teoretiska ämnen (svenska)
packalentom@gmail.com

Panula Arto
trumpet
arto.panula@saunalahti.fi

Pellinen Marja
lärare i musik på småbarnsstadiet, piano och rytmik
marja.pellinen@edu.vaasa.fi

Saari Taneli
gitarr
taneli.saari@gmail.com

Strömvall Trygve
piano
trygve.stromvall@korsholm.fi

Toppinen Johanna
cello
johanna.toppinen@edu.vaasa.fi

Winberg Lina
dans
lina.winberg@hotmail.com