Kontaktuppgifter

E-post: miljoenheten(at)korsholm.fi
Växel (Korsholm): 06 327 7111

     

Miljö- och hälsoskyddschef Tommy Stenlund 044 727 1284

tommy.stenlund(at)korsholm.fi

Chef för miljövården Anna-Maria Mattfolk 050 336 5013 anna-maria.mattfolk(at)korsholm.fi
     
Avdelningen i Korsholm
   
Centrumvägen 4, 65610 Korsholm 
   
Miljö- och hälsoinspektör     
Bernice Solstrand Livsmedel 050 696 28 bernice.solstrand(at)korsholm.fi
Sabina Nabb Hälsoskydd 044 727 7314 sabina.nabb(at)korsholm.fi
Jennifer Jungerstam Miljövård 050 403 4053 jennifer.jungerstam(at)korsholm.fi
Marica Stolpe Miljövård (Korsnäs och Korsholm) 044 727 7995 marica.stolpe(at)korsholm.fi

Byråsekreterare

     
Lisa Martens Administration 044 727 7379 lisa.martens(at)korsholm.fi
       
Avdelningen i Vörå
   
Vöråvägen 18, 66600 Vörå      
       
Miljö- och hälsoinspektör     
Mari Rantala Livsmedel och hälsoskydd 050 592 4903 mari.rantala(at)korsholm.fi
       
Avdelningen i Malax
   
Malmgatan 5, 66100 Malax       
       
Miljö- och hälsoinspektör       
Marcella Pellas  Livsmedel och hälsoskydd  050 336 9860  marcella.pellas(at)korsholm.fi 
       
Avdelningen i Närpes 
Kyrkvägen 2, 64200 Närpes 
   
       
Miljö- och hälsoinspektör      
Sten-Erik Kulp Livsmedel och hälsoskydd  050 409 9354  sten-erik.kulp(at)korsholm.fi
Linda Nordmyr  Miljövård  044 727 1263  linda.nordmyr(at)korsholm.fi 
Maria Nylund  Hälsoskydd  050 549 6046  maria.nylund(at)korsholm.fi 
Kerstin Häggqvist  Livsmedel och hälsoskydd  044 727 1511  kerstin.haggqvist(at)korsholm.fi 
       
Avdelningen i Kristinestad  
   
Skolgatan 11, 64100 Kristinestad      
       
Miljö- och hälsoinspektörer      
Eila Sarvela  Livsmedel 044 579 8532  eila.sarvela(at)korsholm.fi 
Jennie Klockars  Hälsoskydd  040 579 8521  jennie.klockars(at)korsholm.fi 
Sonja Grönholm  Miljövård  040 052 2102  sonja.gronholm(at)korsholm.fi 
Jens Hannus  Vindkraft, avlopp, inomhusklimat  044 727 1202  jens.hannus(at)korsholm.fi